Drzwi zewnętrzne HOMEPLUS

Beauty and design

Poznaj drzwi wejściowe

DRZWI WEJŚCIOWE PVC LUB ALUMINIOWE : CO WYBRAĆ?

Przy zakupie nowych okien i drzwi należy wziąć pod uwagę szereg czynników: izolacyjność, wykończenie, stosunek ceny do jakości itp. Materiał, z którego wykonane są profile okienne, ma znaczący wpływ na każdy z tych czynników, a tym samym stanowi różnicę między zadowolonym a niezadowolonym klientem. Dlatego ważne jest, aby być dobrze poinformowanym o zaletach i wadach materiałów. Poniżej przedstawiamy zestawienie różnic pomiędzy oknami i drzwiami z PVC i aluminium!

PVC CZY ALUMINIUM: KWESTIA IZOLACJI

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na okna z PVC czy z aluminium, dzięki licznym innowacjom ich właściwości termiczne stale się poprawiają. Jednak nadal istnieje różnica między tymi dwoma materiałami. Pod względem izolacji akustycznej i cieplnej okna i drzwi aluminiowe wypadają dobrze, ale nie tak dobrze jak okna i drzwi z PVC. Izolacyjność (wyrażona we współczynniku UW) drzwi i okien jest znacznie wyższa niż standardowa.

PVC : WYTRZYMAŁOŚĆ

Nawet w kwestii trwałości PVC osiąga wspaniałe parametry. PCW można obecnie poddać recyklingowi. Homeplus odegrał w tym główną rolę. Firma Homeplus wykorzystuje w nowych systemach okiennych i produktach budowlanych materiały pochodzące w 100% z recyklingu. Stare okna są poddawane recyklingowi i przekształcane w produkty z PVC w sposób przyjazny dla środowiska.

próg drzwi

Próg drzwiowy jest często niedocenianym elementem konstrukcyjnym, a podobnie jak próg okienny, ta dolna część stolarki pełni bardzo ważne funkcje. Zapobiega wypadkom poprzez łączenie podłóg wewnętrznych i zewnętrznych (płytki, parkiet, wykładzina, kamień, beton) oraz wzmacnia wodoszczelność, izolację termiczną i dźwiękową, jak również bezpieczeństwo pomiędzy poziomami.

Wodoszczelność, komfort i izolacja

Dostępnych jest wiele produktów do harmonizacji i połączenia dwóch wykładzin podłogowych o różnej wysokości – na przykład dla każdego domu można znaleźć różne wzory progów – takie jak listwy/bariery progowe ze stali nierdzewnej, progi z PVC lub aluminiowe rampy/płaskie progi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Podobnie jak w przypadku okuć, szyldów, klamek, zamków i zamknięć, istnieje nieskończona ilość różnych kształtów i kolorów (brąz, biały, szary…), ponieważ produkt ten może być oczywiście dekorowany.

Większość dzisiejszych produktów wykonana jest ze stali (nierdzewnej), (anodowanego) aluminium, PVC, mosiądzu lub drewna. Często pręty/ochrony są sprzedawane bezpośrednio z akcesoriami montażowymi i specjalnymi uszczelkami.

SPOSOBY NA UTRZYMANIE CIEPŁA W DOMU

WSPÓŁCZYNNIK UV

Możliwe jest oszczędzanie energii i robienie tego w sposób przyjazny dla środowiska. Oto pięć wskazówek, jak utrzymać ciepło w domu.

Okna niskoenergetyczne

Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła

Wartość Uw mówi nam, jak dużo ciepła przenika przez szybę i ramę okna. Im niższa wartość, tym bardziej energooszczędne okno. Oznacza to znacznie mniejsze straty ciepła z wnętrza pomieszczenia i niższe koszty energii.

Na sumę współczynnika przenikania ciepła składają się dwa inne współczynniki Ug – współczynnik przenikania ciepła szyby i UV – współczynnik przenikania ciepła ramy.

Profile okienne o niskim współczynniku UV w programie Home plus

LISTWA DYSTANSOWA Z CIEPŁĄ RAMKA

Warm edge spacer

ciepłe ramki ograniczają zjawisko kondensacji pary wodnej, które prowadzi do wzrostu wilgotności w pomieszczeniu i powstawania grzybów na ścianie oraz gnicia elementów drewnianych wewnątrz.

Dodatkowo ciepłe ramki dystansowe gwarantują nie tylko zmniejszenie strat energii, ale również dłuższą żywotność okien.

WAŻNE: W Home plus możemy dodać ciepłe ramki dystansowe do prawie każdego dostępnego modelu okna lub drzwi.

Duże przeszklenia na elewacjach południowych

Duże okna wychodzące na południe zapewniają dużo naturalnego światła i energii. Bardzo często domy energooszczędne są projektowane tak, aby w pełni wykorzystać okna wychodzące na południe do generowania naturalnej energii.

Aby uniknąć przegrzewania się domu w miesiącach letnich, należy rozważyć zastosowanie ROLETA zewnętrznych.

ROLETY JAKO IZOLACJA TERMICZNA

Rolety charakteryzują się bardzo dobrą i trwałą izolacją termiczną. Przestrzeń powietrzna” utworzona pomiędzy oknem a roletą tworzy warstwę powietrza, która stanowi dobrą dodatkową i skuteczną izolację termiczną.

Rolety są często wybierane ze względu na ich właściwości izolacyjne, a także ochronę przed słońcem i przegrzaniem. Więcej o roletach pisaliśmy na naszym blogu – Rolety, ochrona czy dekoracja?

Rolety są często wybierane ze względu na ich właściwości izolacyjne, jak również ochronę przed słońcem i przegrzaniem. Więcej o roletach pisaliśmy na naszym blogu – Rolety, ochrona czy dekoracja?

white, window, glass

parapety okienne wewnętrzne

Prawidłowo zamontowane parapety

Prawidłowo zamontowany parapet jest elementem prawidłowego montażu okna, w którym nie występują straty ciepła na obwodzie okna.

Źle zamontowany parapet powoduje powstawanie widocznych mostków termicznych, które negatywnie wpływają na właściwości cieplne budynku.

CIEPŁY DOM

 W celu zlokalizowania mostków termicznych i ogólnej kontroli izolacji cieplnej budynku należy wykonać zdjęcie termowizyjne. Taki obraz pokazuje rozkład termiczny badanego obszaru i może ujawnić ewentualne miejsca ucieczki ciepła.

O metodach izolacji termicznej należy pamiętać już na samym początku projektowania inwestycji, co pozwoli uniknąć w przyszłości niepotrzebnych poprawek i zmian w projekcie.

Zastosowanie wyżej wymienionych metod termoizolacji pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania i zapewni lepszy komfort życia.

building, joy, planning
auto, highway, road

TRANSPORT I DOSTAWA NASZYCH PRODUKTÓW

Obsługiwaliśmy firmy w całej Europie,  

ZAPEWNIAMY NAJLEPSZY PRODUKT​

Homeplus