OKNA PVC ALU DREWNO

OKNA:

Okna, będące istotną częścią domu, są dostępne na wiele różnych sposobów. Dlatego ważne jest, aby mieć na uwadze kilka punktów odniesienia, zanim zaczniesz kupować okna.

Z jakiego materiału mają być wykonane okna?

W ofercie znajdują się okna z ramami z PCV, drewna lub aluminium.

Okna PCV

      są wielkim klasykiem. Są one łatwe w pielęgnacji i dostępne w wielu kolorach. Są one odporne i mają dobrą izolację. Można jednak odmówić ich przyjęcia na niektórych obszarach chronionych. Dlatego w tym przypadku ważne jest, aby dokonać wcześniejszych uzgodnień administracyjnych.

Okna drewniane

  są kolejną popularną alternatywą, szczególnie w domach pasywnych lub niskoenergetycznych. Okna te wymagają jednak więcej zabiegów konserwacyjnych, gdyż muszą być serwisowane co 6 do 8 lat. Ich zaletą jest wysoka izolacyjność i możliwość łatwego recyklingu.

girl, window, beauty

Okna aluminiowe

są trzecim najczęściej stosowanym typem okna. Nadają się one szczególnie do dużych otworów. Aluminium jest więc chętnie wybieranym materiałem do okien przesuwnych i dużych okien. Oferuje bardzo cienkie ościeżnice, co maksymalizuje powierzchnię szkła i pozwala na dopływ większej ilości światła do wnętrza domu. Okna aluminiowe mają tę zaletę, że są wyjątkowo estetyczne i dostępne w wielu kolorach. Nie wymagają one również zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych.

Obecnie niektóre okna zespolone umożliwiają łączenie kilku materiałów, a tym samym łączą w sobie estetyczne i funkcjonalne zalety różnych materiałów.

 

Który otwór na okno?

 

Tak jak istnieje wiele różnych materiałów na ościeżnice okienne, istnieją również różne rodzaje otworów.

Najbardziej klasycznym otwarciem jest styl francuski.

Możliwe jest jednak również zastosowanie otworu przesuwnego. Ten typ otwierania to naturalna oszczędność miejsca.

Inną alternatywą jest okno z ramą stałą. Jest to stałe okno, które się nie otwiera. Jest to zatem szklana ściana, która przepuszcza światło.

 

ZAPEWNIAMY NAJLEPSZY PRODUKT

Add a line that tells users how easily they can get in touch with you