VOLET ROULANT

Rolety nakładane OPOTERM

 

System rolet nakładanych OPOTERM dostępny jest w systemie kasety podtynkowej lub standard.

Podtynkowy: System kaset nasadzanych na ramę okna, wykonany z rewizją od dołu, umożliwia zabudowanie rolety od wewnątrz jak i z zewnątrz pomieszczenia.
Maksymalna grubość ramy okna może wynosić do 103mm.

Standard: System kaset nasadzanych na ramę okna, wykonany z rewizją od czoła kasety, bez możliwości zabudowania rolety od wewnątrz pomieszczenia. Rozwiązanie zalecane dla okien przesuwnych o dużej grubości ramy oraz gdy wymagany jest łatwy dostęp serwisowy do rolety.
Maksymalna grubość ramy okna może wynosić do 170mm.

Dodatkowe możliwości:
  • Możliwość montażu rolety razem z oknem.
  • Możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery rolowanej z siatką umieszczoną w kasecie rolety za pancerzem (patrząc od wewnątrz).
 

Rolety antywłamaniowe WK2, RC3

Szczególne wymogi w zakresie bezpieczeństwa obiektu możliwe są do spełnienia tylko dzięki zastosowaniu systemu specjalistycznych rolet zewnętrznych z atestem antywłamaniowym.

Zapewnienie określonego w badaniach antywłamaniowych minimalnego czasu sforsowania rolet wymusza szereg zmian konstrukcyjnych w stosunku do rozwiązań standardowych potwierdzonych atestem własności antywłamaniowych WK2 i RC3.

Obejmują one m.in.:
  • zastosowanie pancerza aluminiowego ekstrudowanego
  • wykonanie prowadnic ze wzmocnionych profili aluminiowych
  • zastosowanie wzmocnionej listwy końcowej dla RC3M
  • zastosowanie pakietu bezpieczeństwa obejmującego napęd elektryczny z zabezpieczeniem antywłamaniowym

 

Dzięki temu rolety antywłamaniowe stanowią realną, potwierdzoną w toku wymagających badań, ochronę okien, pomieszczeń kasowych, obiektów szczególnego ryzyka etc. Należy również dodać, że pomimo spełnienia rygorystycznych norm atestu, rolety zachowują wszystkie pozostałe walory użytkowe, jak tłumienie hałasu dobiegającego z zewnątrz, pełne zaciemnienie itd.

Dodatkowe możliwości:
  • Możliwość lakierowania kaset, pancerza i prowadnic w dowolnym kolorze palety RAL.

Rolety nadstawne STYROTERM

System rolet nadstawnych   Styroterm to wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które powstało z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Podobnie jak w przypadku systemu Opoterm, montaż rolety polega na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego. W ofercie firmy Aluprof dostępnych jest kilka wariantów, które są dopasowane do 90% profili dostępnych na rynku.System Styroterm został zaprojektowany do całkowitej zabudowy w ociepleniu, dzięki czemu skrzynka pozostaje niezauważalnym elementem fasady budynku.

SYSTEM ROLET RENOWACYJNYCH ​

System rolet renowacunych przeznaczony jest do zastosowania w odnawianych budynkach posiadających już zamontowane np. rolety drewniane. System, zwany inaczej systemem renowacyjnym umożliwia montaż rolety wewnątrz istniejącej już kasety nie niszcząc przy tym elewacji budynku.

WE PROVIDE THE BEST PRODUCT​