ROLETY

Różne rodzaje rolet

Na początek, jak napędzana jest roleta?

Silnik rurowy jest zintegrowany z rurką, wokół której nawinięta jest pancerz rolety (czyli wszystkie lamele rolety). Aby uruchomić migawkę, silnik jest zasilany energią elektryczną. Aby uniknąć uszkodzenia migawki, jest ona zazwyczaj chroniona za pomocą skrzynki.
Dzięki temu skrzynka może być zintegrowana bezpośrednio z oknem, umieszczona nad nim lub wstawiona bezpośrednio w grubość muru.
Somfy lu nice lu aluprof …  napędza wszystkie typy rolet, niezależnie od sposobu ich montażu. W zależności od projektu (renowacja lub nowe budownictwo) dostępnych jest kilka rodzajów rolet. Poniżej przedstawiamy najczęściej wykorzystywane systemy roletowe.

Rolety nakładane

Rolety nakładane

Roleta i okno tworzą jedną całość. Skrzynka rolety i jej prowadnice są bezpośrednio zintegrowane z oknem.

Ten typ instalacji może być stosowany zarówno w przypadku renowacji, jak i nowej konstrukcji.

Rolety zewnętrzne

Skrzynka rolety montowana jest po zewnętrznej stronie okna i jest zintegrowana z fasadą. Można go zamontować pod nadprożem okna lub na elewacji.

Ten typ okiennicy jest montowany i konfigurowany w fabryce. Roleta jest dostarczana do instalatora, gotowa do montażu. Ten typ instalacji jest preferowany przez profesjonalistów w kontekście remontu.

System rolet renowacyjnych

System rolet renowacunych przeznaczony jest do zastosowania w odnawianych budynkach posiadających już zamontowane np. rolety drewniane. System, zwany inaczej systemem renowacyjnym umożliwia montaż rolety wewnątrz istniejącej już kasety nie niszcząc przy tym elewacji budynku.

 

MSCREEN

Rolety MSCREEN Zewnętrzna roleta tekstylna jest jednym z najnowocześniejszych systemów osłonowych. 

JAK WYBRAĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ?

Brama garażowa musi zapewniać bezpieczeństwo, gwarantować dobrą izolację cieplną i być łatwa w obsłudze. Każdy model, niezależnie od tego, czy jest wyposażony w silnik, czy nie, czy jest to brama segmentowa, rozwierana, rolowana czy uchylna, daje gwarancję bramy garażowej idealnie dopasowanej do konfiguracji garażu.

WYKONAĆ POMIARY, ABY WYBRAĆ WŁAŚCIWY MODEL

NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? JESTEŚMY TUTAJ, ABY CI POMÓC